top of page
zobu-higienists-2.png

21/08/2018 no Sertificēta zobu higiēniste Beatrise Pugačova

Zobu higēnas nepieciešamība

Mutes dobumā uzturas apmēram 5000 baktēriju, un daļa no tām var izraisīt zobu bojājumus un smaganu iekaisumu

Kas, savukārt, var novest pie smaganu asiņošanas un pat zobu izkrišanas. Visas problēmas izraisa uzkrājošās baktērijas, kas slēpjas aplikumā. Tas rodas no ēdiena atliekām, kas izdala toksiskas vielas un skābi. Zobu higiēna ir vienīgais veids, kā pasargāt savus zobus no baktēriju postošās iedarbības. Zobu higiēna likvidē zobakmeni, ārstē smaganas un uztur mutes dobuma veselību. Zobu higiēnista pienākumos ir arī izglītot pacientus par korektu zobu kopšanu, kas palīdzēs izvairīties no zobu un smaganu slimībām.

Mājas apstākļos nav iespējams pilnībā noņemt baktēriju radīto aplikumu, jo ne visas vietas mutes dobumā ir viegli aizsniedzamas un iztīrāmas. Turklāt zobakmeni paša spēkiem noņemt vispār nav iespējams.
Zobu higiēna aizņem aptuveni pusstundu līdz stundu laika. Ja zobakmens ir izteikts, var būt iespēja, ka procedūra būs jāveic vairākkārt. Ja tiks konstatēts, ka nepieciešama nopietnāka ārstēšana, higiēnists nosūtīs pie ārsta periodontologa.

Zobu higiēna palīdzēs izvairīties no tādām saslimšanām kā, piemēram, paradontoze un gingivīts. Procedūra arī palīdzēs uzturēt svaigu elpu. Pie higiēnista vajadzētu doties ne retāk kā reizi sešos mēnešos.
Procedūru veic ar rokas instrumentiem un ultraskaņas skeileri. Zobu higiēna var būt nesāpīga, izmantojot virsmas anestēziju.

Uzzināt vairāk par zobu higēnu

  • Facebook
  • LinkedIn
  • Twitter
bottom of page