top of page
zobu-balinasana-ar-zoom.png

21/08/2018 no Sertificēta zobu higiēniste Beatrise Pugačova

Zobu balināšanas priekšrocības

Laika gaitā zobi mēdz iekrāsoties, tādā veidā zaudējot to spožumu. Skaistu, baltu smaidu var atgūt ar zobu balināšanas palīdzību.

Profesionāla zobu balināšana tiek veikta ar Pola vai Zoom Philips 6% sistēmu.

Zobu balināšana ar Zoom sistēmu ir īpaši efektīva zobiem ar dzeltenīgu vai dzeltenbrūnu nokrāsu (pelēcīgiem zobiem efekts nebūs tik izteikts). Lai izbalinātu zobus, kas kļuvuši tumši kanālu ārstēšanas, antibiotiku lietošanas vai traumu dēļ, vispirms lielākoties būs nepieciešama papildus ārstēšana. Mazāk ievērojams efekts būs arī gaišas nokrāsas zobiem. Ir jārēķinās, ka 24-48 stundu laikā pēc balināšanas zobu tonis kļūs mazliet tumšāks – par aptuveni pustoni. Tas ir dabīgs zobu vielmaiņas process.

Zobu balināšanas efekts saglabāsies tad, ja ierobežosiet krāsainu produktu un dzērienu lietošanu ikdienas uzturā. Jo īpaši tas attiecas uz tēju, kafiju, sarkanvīnu. Arī smēķēšana mazinās balināšanas efektu. Pēc procedūras divu nedēļu laikā būs jāievēro zobārsta ieteiktā diēta. Ikdienas zobu kopšanai ieteicams lietot fluoru saturošu zobu pastu.

Zobu balināšana ar Pola sistēmu ir saudzīgākā no balināšanas procedūrām. Ar to iespējams iegūt dabīga izskata atsvaidzinošu efektu. Pola sistēma ir vispiemērotākā tiem pacientiem, kuri vēlas, lai zobi būtu gaišāki tikai par pāris toņiem. Šo metodi var atkārtot ik pēc sešiem mēnešiem. Zobu balināšanas efektu iespējams pastiprināt, izmantojot Pola mājas balinātāju kapēs, ko var nozīmēt zobu higiēnists. Priekšrocība ir arī tā, ka pēc šīs metodes izmantošanas nav jāievēro stingra diēta, tomēr vēlams izvairīties no pārlieku biežas melnās tējas vai kafijas, krāsainu atspirdzinošu dzērienu un sarkanvīna dzeršanas, kā arī kurkumas, karija un safrāna pievienošanas ēdieniem.

Uzzināt vairāk par zobu balināšanu

  • Facebook
  • LinkedIn
  • Twitter
bottom of page